Narzędzia, elektronarzędzia i maszyny stolarskie

Data dodania: 06.09.2019


Narzędzia stolarskie

Narzędzia stolarskie ręczne to znane wszystkim urządzenia do obróbki drewna. To na ich podstawie skonstruowano elektronarzędzia, a następnie maszyny stolarskie. Strugi, dłuta, młotki, pobijaki, korba i świdry czy ściski stolarskie nadal są używane przez stolarzy. Jednak w większości przypadkach te narzędzia zastępują elektronarzędzia lub maszyny.

Elektronarzędzia stolarskie

Elektronarzędzia stolarskie czyli strug elektryczny, cykliniarka, pilarka, frezarka wyrzynarka to narzędzia, które można używać ręcznie i są napędzane silnikiem elektrycznym. Strug elektryczny inaczej heblarka obrabia drewno metodą skrawania. Dzięki heblarce możemy wyrównywać duże i płaskie powierzchnie. Cykliniarka czyli szlifierka taśmowa wyrównuje przy pomocy papieru ściernego, który jest przymocowany wewnątrz lub zewnątrz urządzenia. Frezarka natomiast to maszyna, która skrawa dany materiał przy pomocy frezu, który obraca się zgodnie z mocą silnika, w jaki jest wyposażony.

piła formatowa 

Maszyny stolarskie – niezastąpiona precyzja

Oczywiście elektronarzędzia są o wiele bardziej precyzyjne i wydajne niż narzędzia ręczne. Jednak nic nie jest w stanie przebić perfekcjonizmu i precyzyjności maszyn stolarskich, maszyn CNC i maszyn, w których wyeliminowany jest tak naprawdę czynnik ludzki.

Czyściwa przemysłowe

Maszyny CNC – zaprogramowany proces produkcyjny

Maszyny CNC to maszyny, które posiadają system operacyjny, można go dowolnie zaprogramować pod swoje wymagania i oczekiwania. System CNC to innowacja na rynku przemysłu drzewnego. Jest to połączenie maszyny z komputerem, który dzięki programowaniu jest w stanie zrobić rzeczy niewykonalne dla człowieka. Precyzja, z którą maszyny CNC obrabiają surowce jest niewidoczna ludzkim okiem. Dlatego to niemożliwe stworzyć coś równiejszego i prostszego niż to co przeszło proces obróbki w maszynie CNC.

Jakie są maszyny CNC?

Na rynku znajdziemy praktycznie wszystkie sprzęty, które możemy wykorzystać w produkcji stolarskiej. Frezarka CNC, Pilarka CNC, Szlifierka CNC. Najlepszym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują kilku urządzeń naraz są maszyny kombinowane i wieloczynnościowe maszyny CNC, w których działanie kilku urządzeń jest połączone w jedną maszynę. Dzięki temu kiedy umieszczamy materiał w obrabiarce możemy w niej wykonać kilka czynności. Znacznie usprawni to pracę, ale również wyeliminuje czynnik błędu ludzkiego, co pozwala na oszczędności na materiale i na pracownikach. Dlatego zakup maszyny CNC do zakładu stolarskiego to idealne rozwiązanie. Sprawdź maszyny stolarskie od niemieckiego producenta. Profesjonalne i precyzyjne maszyny to podstawa sprawnie działającej stolarni lub linii produkcyjnej.

Sprawdź katalog produktów